Minik Patiler Kliniği’nde Kısırlaştırılan Kedi Sayısı 2 Bine Ulaştı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 2 yıl önce açılan Minik Patiler Kliniği’nde 7 Haziran 2024 itibari ile 2 bin kediye kısırlaştırma işlemi yapıldı.

3 Ağustos 2022 yılından bu yana hizmet veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Minik Patiler Kliniği’nde 7 Haziran 2024 tarihi itibariyle 2 bin sokak kedisinin kısırlaştırma işlemi tamamlandı.

Yapılan kısırlaştırma işlemi ile sokak kedisi popülasyonunun kontrol altına alınmasına sağlanırken, Manisalılar, hizmetten memnuniyetlerini şu sözlerle dile getiriyor:

-Hakan Fidan: “Hizmetin mükemmel olduğunu düşünüyorum. Buraya benim 3’üncü kedi getirişim. Bir ay önce ilk getirdiğimde kedinin dikiş izini göremedim. Çok güzel bir iş çıkartılmış. Bu büyük kliniklerde görülmeyecek kadar iyi bir hizmet. Benim geldiğimde 2 bininci kedinin kısırlaştırılması yapılmış. Her kedi yılda 10 yavru doğursa, 2 yılda 20 bin kedi doğmamış oldu. Sokak hayvanları sorunu bu şekilde çözülmüş olacak. Hem de en ucuz çözüm yöntemi. Burada önemli olan nokta işini özveriyle yapabilen personelimiz ve yetenekli veteriner hekimimiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir