Başkan Ünsal: “Karşıyaka’da etkin belediyecilik örneklerini göreceksiniz”

Ahmet Piriştina Balkan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya yüzlerce vatandaş katıldı. Talep ve öneriler alındı, çözüm önerileri konuşuldu. Başkan Ünsal “5 yıl boyunca kentimizi birlikte yönetmeye devam edeceğiz. Çok daha etkin belediyeciliğin olduğu bir dönem göreceksiniz” dedi.

 

Karşıyaka Belediyesi, katılımcı yönetim anlayışıyla hayata geçirdiği aylık ‘Vatandaş Buluşması’nın ikincisini Şemikler Mahallesi’ndeki Ahmet Piriştina Balkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, bürokratları ile birlikte katıldığı buluşmada Şemikler, Fikri Altay ve Demirköprü mahallelerinde yaşayan yurttaşlar ve muhtarlarla bir araya geldi. Tek tek söz alan mahalle sakinlerinin talep ve önerilerini dinleyen Başkan Ünsal, ekibiyle birlikte tüm talepleri değerlendireceklerini, bu doğrultuda hizmet ve projelerine yön vereceklerini söyledi. Özellikle Şemikler Çarşısı konusunda çalışma yapmak istediklerini dile getiren Ünsal “Şemikler Çarşısı daha hareketli ve modern olmalı. Sizinle bu konuda ortak çalışalım. Birlikte bunu başarabiliriz” diye konuştu.

 

TEMİZLİK MÜCADELESİ

Temel hizmetlerinden biri olan temizlik konusuna büyük önem verdiklerini de ifade eden Başkan Ünsal, toplumsal farkındalığı güçlendirmek için başlattıkları ‘Hedef Tertemiz Karşıyaka’ kampanyasına destek istedi. Çöplerle ilgili büyük bir mücadele verdiklerini aktaran Ünsal, şöyle devam etti: “Gezdiğimiz yerlerdeki farklılığı görebiliyoruz ama bir tek çöp toplama ile bitmiyor bu iş. Genel anlamda bir duyarlılık olsa da ne yazık ki gerekli hassasiyeti göstermeyen vatandaşlarımız da var. Çöpler konteynerlere değil yerlere atılıyor. Sokak hayvanlarını beslemek için sokaklara yemek artıkları bırakılıyor. Başlattığımız kampanya ile bu ciddi sorunların önüne geçmeyi hedefliyoruz. Şehirde yaşam kuralları ile ilgili sürekli duyurular yapacağız. Karşıyaka, kent bilinci yüksek insanların yaşadığı bir ilçe. Artık herkes çöpünü istediği saatte çıkaramayacak. Bir çalışma yapıyoruz. Mahallelerimize saatler bildirilecek. Çöpler bu belirli saatlerde çıkarılacak ve toplanacak.”

 

“SPOR ALANLARI VE PARKLAR ÖNEMLİ”

Parklarda bulunan spor alanlarının geç saatlerde kullanımı nedeniyle çevreye rahatsızlık verildiğinin söylenmesi üzerine Başkan Ünsal, “Bu alanlar gençlerimizin ve herkesin yararlanması için, sosyal belediyecilik anlamında iyi şeyler. O nedenle ben insanlarımızın buralarda spor yapmasını destekliyorum. Gençlerimiz AVM’lerde elinde telefonla vakit geçirmesin de oralarda spor yapsınlar. Ama düzeni bozan davranışlarla ilgili dikkatli olmak lazım. Parklar insanların medeni şekilde bir araya gelmesi için güzel bir alan” ifadelerini kullandı.

 

LİYAKAT ESASLI KADRO

Konuşmasında Karşıyaka Belediyesi’nin çok daha dinamik bir kadro yapılanmasına girdiğine de vurgu yapan Başkan Yıldız Ünsal “Belediye olarak hizmet ve projelerimizi en etkin şekilde sürdürmek için önemli bir kadro yapılanması içindeyiz. Liyakat esaslı ve mesleğe göre görevlendirme yapıldı. Çok daha etkin belediyeciliğin olduğu bir dönem göreceksiniz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir